Parafínové zábaly

Parafín má zdravotní i estetické účinky. Prohřívá tkáně, uvolňuje svaly.


 

parafin

parafin

 

Parafín je bílá krystalická směs vyšších nasycených alifatických uhlovodíků (alkanů). Získává se při krystalizačním odparafínování ropy nebo hnědouhelného dehtu. Je dále obohacen o vitamín E. Vyniká svou schopností zadržovat teplo. Bod tání se pohybuje od 42°C (parafin měkký) a tuhne při teplotě 52-62°C..

 

Indikace a účinky parafínu na lidský organismus
 

Vzhledem k termickým účinkům parafínu se indikuje zejména u chronických revmatických onemocnění především drobných kloubů končetin, často též u nejrůznějších vertebrogenních onemocnění, tj. onemocnění páteře a onemocnění s páteří související. To jsou vše aplikace lokální. Parafín lze použít i k aplikaci celkové, tedy na celé tělo formou již zmiňované parafínové lázně. Parafín lze využít i regeneračně jako předehřátí před následnou fyzioterapeutem zvolenou masáží.
Parafínové zábaly se používají také v kosmetice pro výživu a zjemnění kůže rukou, loktů, kolen a chodidel.

 

Mezi nejoblíbenější patří zábaly rukou, po kterých jsou ruce hladké a jemné, zbavené odumřelých buněk a suchých šupinek kůže. V kosmetice se ještě používají parafínové zábaly při odstraňování tukových polštářků a celulitidy a k lepšímu formování postavy.

 

Účinky parafínu v rehabilitaci jsou samozřejmě tepelné. Prohříváním těla se uvolňují podkožní vrstvy, dojde k lepšímu prokrvení kůže, která pak lépe absorbuje minerály obsažené v parafínu. Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů, a tím ke snižování bolesti v problematických oblastech lidského těla.

 

Parafínové zábaly působí blahodárně i na nervovou soustavu, klienti se po nich cítí uvolněně a relaxovaně. V neposlední řadě to má pozitivní vliv na psychiku člověka.

V naší ordinaci aplikujeme lokální parafínové obklady nebo tzv.parafínové rukavice na 20 min.- 30 minut


 

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode